ati nese.jpg
br.jpg
533.jpg
at vl.jpg
les.jpg
brr.jpg
filmy - hudba - fotografie - na mobil - vtipy - rady - gif a glitters
Henry_Lee_Lucas_and_Ottis_Toole.jpg

Henry Lee Lucas.jpg
Henry Lee Lucas.

Základní informace

Rodné jméno

Henry Lee Lucas

Narozený

23.srpna 1936
Blacksburg, Virginia

Zemřel

13.března 2001 (věk 64)

Příčina úmrtí

Selhání srdce

Trest

Smrt , změněn na doživotí,

Zabíjení

Počet obětí

11, se přiznal k více než 600

Země

Spojené státy

Stát (y)

Michigan , Texas , případně Florida

Datum zadržení

11.06.1983

Henry Lee Lucas(23.srpna 1936 - 13. března 2001) byl sériový vrah, usvědčen v 11 různých případech vraždy. Tvrdil, že spáchal řadu vražd (krátce po svém zatčení se přiznal, že zabil 60 lidí,potom počet se zvýšil na 100, zatímco u soudu i mimo tvrdil, že se dopustil až 3000 vražd ) ačkoli později svou výpověd odřekl. Dostal trest smrti za vraždu neidentifikované ženy v Texasu, ale trest byl změněn na doživotí - na základě důkazů, že byl pravděpodobně v době vraždy na Floridě.

Zatímco se Lucas proslavil v tisku jako nejplodnější sériový vrah, později vzal svá doznání zpět a kategoricky prohlásil: "Nejsem sériový vrah" .V dopise pro Brada Shellady se Lucas přiznal k účasti asi u 600 vražd , ale uvěřitelných jich je 350 - jak napsala skupina Lucas Task Force , která byla později kritizována tehdejší generální prokurátorkou Texasu za nedbalou práci a účast na podvodu.

Lucasův trest byl změněn na doživotí v roce 1998 guvernérem Georgem W. Bushem . Lucas zemřel ve vězení z přirozených příčin. Lucas stále udržuje pověst, podle slov autora Sarah L. Knox, "jako jeden z celosvětově nejhorších sériových vrahů.


Mládí

Lucas se narodil v jednopokojovém srubu v Blacksburg ve Virginii , jako nejmladší z devíti dětí Violy Dixon Waughové a Andersona Lucase.

Lucas prohlašoval, že on a jeho bratr byli pravidelně matkou biti, často bezdůvodně. Nejednou byl i nucen matku sledovat při sexu s muži. Také tvrdil, že ho matka často oblékala do dívčího oblečení. Toto potvrdila i jeho sestra Almeda Lucas.

Když mu bylo 10 let, jeho bratr ho nechtěně bodl ho do levého oka. Matka jeho zranění ignorovala, když se oko zanítilo, bylo pozdě a muselo být nahrazeno skleněným. Lucas byl svými vrstevníky šikanován- tím prý rostla jeho nenávisti k lidem.

V prosinci 1949 jeho otec zemřel na podchlazení , poté, co si opilý ustlal venku během vánice . té, Henry vypadl ze školy v šesté třídě a utekl z domova, potululoval se po Virginii . Lucas tvrdil, že svou první vraždu spáchal v roce 1951, kdy uškrtil 17- letého Laura Burnsley, který odmítl jeho sexuální návrhy. V roce 1954 byl Lucas odsouzen za více než tucet vloupání v okolí Richmondu, Virginie , ke čtyřem letům vězení. Utekl v roce 1957, byl zachycen o tři dny později, a byl propuštěn dne 2. září 1959.

První známá vražda

Dne 11. ledna 1960 v Tecumseh, Michigan, zabil svou matku v průběhu hádky o tom, že se má vrátit domů a starat se o ni. Tvrdil, že ji udeřil do hlavy koštětem a ona upadla. Lucas pak z místa činu uprchl. 

Nebyla ve skutečnosti mrtvá a když ji Lucasova nevlastní sestra Opal později objevila v kaluži krve , zavolala sanitku. Aale ukázalo se, že je příliš pozdě. Oficiální policejní zprávě uvedla, že zemřela na infarkt po útoku .

Lucas tvrdil, že napadl svou matku jen v sebeobraně, ale nikdo mu nevěřil, a byl odsouzen za vraždu druhého stupně k trestu odnětí svobody mezi 20 a 40 lety v Michiganu . Poté, pobyl 10 let ve vězení, byl propuštěn - v červnu 1970 kvůli přeplněnosti věznic.

Cestování

Lucas cestoval po americkém Jihu , měl většinou krátkodobá zaměstnání. V roce 1976 se na Floridě seznámil s Ottisem Toolem a jeho neteří Friedou " Becky" Powell. V roce 1978 Lucas a Toole tvořili to, co bylo nazýváno "homosexuální zločinecký tým" a pustili se na cestu vražedného řádění. Lucas později prohlašoval, že během tohoto období, kdy zabil stovky lidí, mu Frieda s Toolem asistovali při 108 vraždách. Trio opustilo Floridu a nakonec se usadilo v Stoneburg, Texas , v náboženské obci s názvem "Dům modlitby." Ruben Moore, starosta obce , našel Lucasovi práci jako pokrývač a dovolil mu a Friedě žít v malém bytě obce.

Powellové se začalo stýskat po domově, a tak souhlasil přestěhovat se na Floridu s ní. Frieda zmizela, Lucas tvrdil, že odjela truckem do Texasu.Nakonec byl obviněn z její vraždy, když ho u soudu identifikovala servírka z odpočívadla.

Přiznání

Lucas byl zatčen 11. června 1983 Texas Ranger Phil Ryana . Byl obviněn ze zabití 82-letého Kate Richa, boháče z Ringgolde, Texas , a byl také obviněn z vraždy Friedy Powell. Lucas tvrdil, že ho policisté svlékli donaha, odepřeli mu cigarety a ložní prádlo, dali ho do studené cely a nedovolili mu obrátit se na právníka. Po čtyřech dnech výslechů prohlašoval, že se rozhodl přiznat v zoufalé snaze zlepšit si svoje podmínky. Lucas se přiznal k vraždám, ale tvrdil, že je schopen dovést policii k tělům obětí.

Forenzní důkazy v případu Powellové a Riche byly shledány jako neprůkazné. Našel se jeden fragment kosti Riche a skoro kompletní kostra zhruba věku a velikosti Powellové, ale koroner odmítl pozitivně identifikovat pozůstatky. Stejně jako u většiny svých údajných zločinů, se Lucas k těmto vraždám přiznal, později svou účast popřel. Na veřejném zasedání říkal, že on "zabil více jak sto žen" . To bylo nečekané doznání, a Lucas později prohlašoval, jak byl sklíčený z podezření za zmizení Powellové. Ze zpráv Brada Shellady: "Když oni chtěli, abych se přiznal k jedné, co jsem neudělal, a pak jsem chtěl přiznat ke všemu." Toho se rychle chopil tisk a Lucas byl s Texas Rangers , letecky převezen od státu ke státu, k výslechům s různými policejními orgány ve snaze vyřešit celou řadu nevyřešených vražd.

V listopadu 1983, byl převeden do vězení ve Williamson County, Texas , kde byla ustanovena skupina Lucas Task Force. Policie oficiálně "připsala" 213 dříve nevyřešených vražd Lucasovi díky jeho doznání. Lucas poté oznámil, že se přiznal k vraždám jen proto, aby i tím zlepšil své životní podmínky. Údajně někteří z Task Force schválně krmili Lucase informacemi o ostatních nevyřešených vražd, aby jeho přiznání bylo věrohodné. V jednom případě, v Huntington, Západní Virginie , se Lucas přiznal k zabití člověka, jehož smrt byla původně považována za sebevraždu . Mužova vdova tím získala velkou životní pojistku, která by byla odepřena v případě sebevraždy.

Texas Ranger Phil Ryan uvádí, že Lucas si tak zvykl na dobré zacházení, že sám začal "diktovat, příkazy", které byly často poslechnuty Rangers. Ryan také oznámil, že je znepokojen pravdivostí většiny doznání, necíti důvěru v přesnost výpovědí Lucase.Brad Shellady požadoval, aby Lucas přiznal, že s Ryanem vymysleli naprosto smyšlené zločiny, ke kterým by se mohl Lucas "přiznat".

Lucasova přiznání se postupně stávala jméně pravděpodobnými: Prohlašoval, že byl součástí kanibalského , satanského kultu s názvem "The Hand of Death", že se zúčastnil snuff filmů , že zabil Jimmyho Hoffa že dodal jed vůdci kultu Jim Jones v Jonestown před nechvalně známou masovou vraždou / sebevraždou -skupina Jonesové. V reakci na tato tvrzení a na zprávy o pochybné Lucas Task Force vyšetřovací metodice, Texas generálníh prokurátor vydal v roce 1986 studii (někdy nazýváno jako "Lucas zpráva"). Převážná část Lucas zprávy byla věnována podrobnému harmonogramu vražd Lucase. Zpráva srovnávala časy jeho pobytu na místech a časy vražd.Většina jeho činů byla tak zpochybněna.

Oranžová ponožka

Nakonec byl Lucas odsouzen za 11 vražd . Byl odsouzen k trestu smrti za vraždu neidentifikované ženy nazvanou "Oranžová ponožka", což byl jediný oděv nalezený na těle. Tělo bylo objeveno v roce Williamson County, Texas , na Halloween 1979.

Dan Morales , nástupce ve funkci generálního prokurátora Texas, došel k závěru, že bylo "vysoce nepravděpodobné", že Lucas byl v tomto případu vinen .Byla spousta důkazů, že v době této vraždy byl lucas jinde.Ať už vyplacené šeky, svědectví zaměstnavatele. Ale protože se Lucas přiznal, byl souzen..

velkorysost a smrt

Lucasův důvěrník, Ottis Toole , zemřel 15. září 1996, na cirhózou jater . Oseděl si 6 let z doživotí ve Floridském vězení. V roce 1998 byl trest smrti pro Lucase změněn na doživotní. Lucas zemřel ve vězení na srdeční selhání ve věku 64 let.

rozdílné názory

Lucas byl diagnostikován jako psychopat .

Texas Ranger Phil Ryan - který silně kritizoval pracovní skupinu Lucas Force pro pochybné metody, a zároveň odmítal drtivou většinu Lucasových doznání - dospěl k závěru, že Lucas byl silný podezřelý ve dvou případech (Friedy "Becky" Powellové a Kate Riche), a myslel, že Lucas je "nanejvýš ... zodpovědný za 15 vražd." Eric W. Hickey cituje nejmenovaného "detektiva" který vyslýchal Lucase několikrát, a který prohlásil "Lucas nejspíš zabil asi 40 lidí."

zfilmováno: Henry: Portrét masového vraha 1986

                 Henry Lee Lucas: Sériový vrah a lhář 2009  

Počasí na Vysočině
Na stránkách se stále pracuje, odkazy na filmy a hudbu jsou z různých serverů.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one